Nejprodávanější produkty

MycoMedica MycoSomat 90 ks

MYCO MEDICA
MycoMedica MycoSomat 90 ks Zobrazit větší
Směs vitálních hub reishi hericium a čínských bylinek.

Více informací

 • Skladem

 • 90 kapslí


  690,00 Kč


  Produkt MycoSomat je sestavený na principech tradiční čínské medicíny. Vyváženě kombinuje účinky vitálních hub a čínských bylinek. Směs vychází sice z tradičního receptu Xiao Yao San, nicméně je upravená na nerovnováhy související s vysokým stresovým zatížením, které na člověka klade moderní doba.

  Podle tradiční čínské medicíny se systém Gan (dřevo, Játra) díky stresu a nadměrným emocím může blokovat a následně zahřívat. Tato blokáda může vyvolat další stagnace v různých částech organismu. My to popisujeme jako somatizaci stresu. Somatizace stresu znamená přenos psychické tenze na různé části těla. Dlouhodobým či silným stresem trpící člověk začne často pociťovat různé tlaky či pocity úzkosti, zejména na přední části těla – knedlík v krku, tíseň či tlak na hrudi, potřebu hlubokého prodýchnutí a vzdychání, tlak v solárním plexu, kolem žaludku či žlučníku, nebo ve střevech. U žen jsou častou somatizací různé menstruační bolesti.

  Dle tradiční čínské medicíny předchází téměř každému onemocnění tvorba energetické blokády někde v organizmu. Energetický shluk je vyvolán vytěsněnými emocemi, dle hesla – vědomí je v mysli, emoce v těle. Z vytěsněných emocí vznikají různé bolesti, úzkosti, nejasné pocity, které tvoří základ tělesným onemocněním, zejména autoimunitní povahy.

  Podle čínské medicíny má směs také výrazný An Shen účinek. Přes posílení Xin (Srdce) harmonizuje duši Shen. Jinými slovy bychom mohli říci, že směs dokáže uvést naši psychiku opět do rovnováhy. Na tomto účinku se podílí hlavně bylinky jako je Suan Zao Ren (jujuba) a He Huan Pi (mimóza citlivka). A samozřejmě i obě houby, Reishi a Hericium.


  Způsob výroby:

  První a nezbytnou fází je, že kvalitní sušené byliny a houby vaříme 30 minut ve vodě pod vysokým tlakem. Jedná se o tradiční způsob výroby a hlavně velmi důležitý, jelikož jedině tak dochází k úplnému propojení účinných látek jednotlivých ingrediencí. Teorie čínské fytoterapie říká, že varem vznikají nové účinné složky. Ve druhé fázi nastupuje proces extrakce, čímž dochází ke zvýšení koncentrace účinných látek.

  Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - v rostlinných kapslích (vhodné i pro vegany)


  Složení v 1 kapsli:

  Reishi (Ganoderma lucidum), lesklokorka lesklá, extrakt z plodnice 5:1 – 60 mg
  Hericium (Hericium erinaceus), korálovec ježatý – extrakt z plodnice 5:1 – 60 mg
  Suan Zao Ren (Sem. ziziphi spinosae), jujuba ostnitá – extrakt ze semene 5:1 – 60 mg
  He Huan Pi (Cort. albizziae), mimóza citlivka – extrakt z kůry 5:1 – 60 mg
  Bai Shao (Rad. paeoniae alba), pivoňka mléčnokvětá – extrakt z kořene 5:1 – 50 mg
  Chai Hu (Rad. bupleuri), prorostlík čínský – extrakt z kořene 5:1 – 40 mg
  Yu Jin (Rhiz. curcumae), kurkuma – extrakt z kulovitého oddenku 5:1 – 40 mg
  Xiang Fu (Rhiz. cyperi), šáchor hlíznatý – extrakt z oddenku 5:1 – 40 mg
  Zhi Zi (Fruc. gardeniae), gardénie jasmínová – extrakt z plodu 5:1 – 40 mg
  Mu Dan Pi (Cort. moutan radicis), pivoňka polokřovitá – extrakt z kůry kořene 5:1 – 40 mg
  Gan Cao (Rad. glycyrrhizae), lékořice – extrakt z kořene 5:1 – 10 mg


  Dávkování:

  •     zvýšená dávka: 3–8 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
  •     běžná dávka: 2–6 kapsle denně
  •     doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  •     kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem
  •     1 kapsle obsahuje 0,5 g hub a bylin


  Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

  Množství: 90 kapslí