Nejprodávanější produkty

MycoMedica Cordyceps 50% 90 ks

MYCO MEDICA
MycoMedica Cordyceps 50% 90 ks Zobrazit větší

Cordyceps (housenice čínská) patří k nejcennějším houbám čínské medicíny. Zvolte ideální poměr polysacharidů, cordycepinu, D-manitolu a dalších bioaktivních látek pro nejlepší výsledky.

Více informací

 • Skladem

 • 90 kapslí


  1 090,00 Kč

  Ideální složení, maximální síla a účinnost

  Cordyceps (housenice červená, Cordyceps militaris) patří k nejcennějším houbám využívaným k harmonizaci duše i těla. Tato cizopasná houba je bohatým zdrojem betaglukanů, minerálů, stopových prvků i vitamínů.

  Díky zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z mycelia (podhoubí) a plodnice cordycepsu ve vysokém poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

  •     min. 50 % polysacharidů (reálně bývá 53-54 %)
  •     min. 20 % β-1,3/1,6 D-glukanu
  •     min. 20 % D-mannitolu (kyselina cordycepsová)


   
  Cordyceps s koncentrací 50 % polysacharidů, 20 % β-1,3/1,6 D-glukanů a 20 % D-mannitolu působí razantněji na posílení přirozené obranyschopnosti. Je tedy vhodnější u stavů akutnějších.
  U stavů chronických je vhodnější Cordyceps s obsahem 30 % polysacharidů, která obsahuje široké spektrum účinných látek.
   
  Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - v želatinových či rostlinných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)
  Hmotnost balení netto: 53 g
   
  Složení v 1 kapsli:
  Cordyceps, housenice červená, Cordyceps militaris, 100% čistý extrakt - 500mg
  pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů
   
  O Cordycepsu:

  Cordyceps militaris (housenice červená) je vřeckovýtrusá houba, které parazituje na kuklách motýlů. Nejčastěji se jedná o lišaje. Tyto kukly jsou ukryté v půdě, tlejícím dřevě nebo mechu.
  Cordyceps militaris roste hlavně v listnatých a smíšených lesích. Méně často i mimo les, a to na místech, kde se vyskytuje hostitelský hmyz. Můžeme jej najít v nížinách i na výše položených místech, a to od června do prosince. Houba není jedlá.
  Plodnice houby vyrůstá z půdy, z hostitelské kukly, dorůstá nadzemní výšky asi jen 20–60 mm. Plodnice má nepravidelný kyjovitý či válcovitý, je zploštělá, drsná. Má tmavě oranžovou až červenou barvu. Třeň houby je válcovitý, lysí a má světlejší barvu než plodnice, zůstává v půdě, tak hluboko, jak hluboko byla larva/kukla hostitele.
  Ačkoli není houba jedlá, je hojně vyhledávána, protože podobně jako její kolega Cordyceps sinensis se využívá v tradičních medicínách k léčbě mnoha nemocí. Je však zkoumána také moderní vědou, která prokazuje její účinky pomocí pokusů i klinických studií.

  Dávkování:

  •     zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
  •     běžná dávka: 1–2 kapsle denně
  •     doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  •     kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem
  •     Cordyceps by se neměl užívat pozdě večer, aby nenarušoval spánek
  •     při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.
  •     1 kapsle obsahuje 0,5 g houbového extraktu


  Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

  Množství: 90 kapslí