Články, rady, receptury / Voda nejen v létě aneb ...

VODA NEJEN V LÉTĚ Kouzlo vody (foto archiv) aneb Kdo nepije, není kamarád... Voda je život, ale existují v ní velké rozdíly a naše buňky potřebují vodu té nejlepší kvality. V létě voda působí jako báječný ochlazovač, neboť při zvýšené teplotě se vypařuje kůží, člověk se potí a přitom vydává teplo do prostředí, takže teplota těla klesne. Sníží-li se hladina vody v těle, ozve se žízeň jako signál, abychom opět doplnili zásobu vody. Voda rovněž reaguje na elektromagnetické vlny, protože sama tvoří elektrický dipól. Její molekuly se rozkmitají, a tím se změní fyzikálně-chemické vlastnosti vody.

Voda jako nositel energie a informací ovlivňuje a mění naše tělo až po tu nejposlednější buňku. Může být tudíž jak škodlivým, tak zároveň i léčivým prostředkem. Při úpravách pitné vody je z ní sice odstraněna většina škodlivých látek, ne však jejich uložené, závadné informace. Zdraví škodlivá oscilace zůstává i nadále pevnou součástí vody.

Tři účinné faktory vody jsou:

 • chemické složení
 • uložené energetické kmitání
 • obsažené informace, které voda předává všemu s čím přijde do styku


 • Tyto tři faktory mají rozhodující vliv na acidobazickou rovnováhu našeho těla. Elektromagnetický náboj vody je ovlivňován a pozměňován jak elektromagnetickým pólem, který okolo sebe šíří např. televizor, počítač nebo zářivky, tak i jedovatými látkami z prostředí či zatíženými a ozářenými potravinami.

  Voda jako lék Nemoc a stáří kráčí ruku v ruce se slabostí elektrického potenciálu tělních tekutin, především však vody obsažené v buňkách. Tato specifická vlastnost vody jako nositele energie je vědecky ověřena spektroskopickými výzkumy. Voda by se tedy pro nás mohla stát tím nedůležitějším léčebným prostředkem.

  Vodu nikdy nemohou nahradit jiné nápoje. Například mléko není nápoj, ale potravina. Když pijete mléko, vaše tělo potřebuje dodatečně stejné množství vody. Kdo pije limonádu nebo kolu, přijímá tím zbytečně mnoho kalorií, litr limonády obsahuje až 105 gramů cukru. Litr plnotučného mléka obsahuje 38 gramů tuku- to je přesně tolik kalorií, kolik tělo dokáže spálit až po 3,5 hodinách chůze.

  V pozdějším věku se snižuje pocit žízně, může se dokonce úplně ztratit a snadno tak dochází k vysychání buněčné tekutiny. Obsah vody v buňce se většinou pohybuje kolem 60-70%. Pokud klesne pod 50% ochromí se životní procesy - a to často nevratně. Také kvůli malému množství vody v buňkách se z nich dostatečně nevyloučí jedovaté látky, buňky předčasně stárnou a tím i celé tělo.

  Život bez vody je prostě nemyslitelný. Pokud by voda byla stále víc a víc zatěžována kyselinami, tělo nakonec nemůže přežít. Následuje předčasné stárnutí, zbytečná onemocnění a příliš časná úmrtí.

  Kolik čeho pít V našem mírném pásmu vyloučí dospělý člověk denně asi 2,4 litry vody. Toto množství musí být bezpodmínečně doplněno. Je velmi důležité co pijeme, neboť jen "živá" energetizovaná voda předává energii dál a zároveň s ní přenáší léčivou vibraci do tělesných tekutin.

  Pokud je to možné vyberte si jeden druh dobré vody, nejlépe neperlivé, neboť kyselina uhličitá v perlivých nápojích je samozřejmě také kyselina, která musí být později odstraněna. Téměř všechno co pijeme má kyselou hodnotu. Perlivé nápoje mají např. pH hodnotu 2, pomerančový džus 2,2, alkoholické nápoje až 3,5 a "normální" voda z vodovodu 4,5.Čistou neperlivou vodu můžeme obohatit přípravkem Fytomineral a získáme kvalitní nápoj s obsahem koloidních minerálů.

  Nejoblíbenějším nápojem většiny z nás je káva, jenže našemu organismu bohužel přidává na kyselosti, takže představuje "jed" pro každého, kdo je tak jako tak už překyselený. Čaj je vhodnější, zelený samozřejmě nejvhodnější.

  Vedle čisté vody by se měl pro nás stát základním nápojem především takový druh čaje, v němž je jen nepatrný podíl kofeinu.

  zdroj: www.hka.cz  Řadit podle 
  Výrobce 

  Fytomineral je koncentrovaný koloidní roztok
  Běžná cena 588 Kč

  Vaše cena 452 Kč

  img


  Cytosan Inovum je širokospektráln bioinformační
  Běžná cena 997 Kč

  Vaše cena 767 Kč

  img

  OWNmMW