Články, rady, receptury / Tajemství dlouhověkosti

TAJEMSTVÍ DLOUHOVĚKOSTI          

                                                      Kustovnice čínská Každý si asi občas povzdechne: "Ach jo, do důchodu daleko..." a dnes to navíc vypadá, že čím dál, tím dále. A tak nezbývá než se udržovat zdravý a vitální.

Podle dosavadních pozorování lze říci, že délka lidského života je ovlivněna z malé části dědičnými faktory a z daleko větší části životním stylem. Dlouhověcí lidé žijí v čistém prostředí v kontaktu s přírodou, mají dostatek pohybu i v pokročilém věku, ale pravidelně odpočívají a dlouho spí, jsou štíhlí, stravují se skromně a pestře.

Právě strava hraje v tématice dlouhověkosti zásadní roli. Strava, vedoucí k dlouhému kvalitnímu životu, je typická tím, že je chudá na kalorie, ale bohatá na živiny, obsahuje málo rafinovaného cukru a živočišných tuků, zato hodně zeleniny, ovoce, obilí, luštěnin a semínek.
Dlouhověcí lidé jsou takřka bez výjimky vegetariáni. Maso, stejně jako cukr, zvyšuje totiž kyselost vnitřního prostředí, což zvětšuje pravděpodobnost mikrobiální nákazy a nádorového onemocnění.

Významné zastoupení mají v "dlouhověké" stravě vitamíny a minerály, zvlášt pak zinek, vápník vitamín E, vitamín C a vitamíny skupiny B.

Při zachování dlouhého mládí je třeba dbát především na zdraví, správnou funkci reprodukčních orgánů a všech žláz s vnitřní sekrecí. Snížený výkon těchto žláz má za následek zpomalení všech vitálních životních procesů a předčasné stárnutí.

Jednou z bylin, která je podle tradiční čínské medicíny doporučována pro udržení vitality až do pozdního věku, je Kustovnice čínská. Má sladkou chuť, neutrální povahu a působí na meridiány jater a ledvin. Dále vyživuje krev, rozhojňuje jin i jang, tonizuje játra a ledviny a zvlhčuje plíce.
Podle starých čínských léčitelů tato pracovitá bylinka také posiluje imunitní systém, podporuje vitalitu a sexuální potenci, zlepšuje zrak, chrání játra, zlepšuje krevní oběh a má kladný vliv na mnoho dalších vnitřních orgánů (ledviny, plíce).
Sbírá se plod a je pravdou, že v oblastech kde je Kou-čchi (čínský název) běžnou součástí jídelníčku, žijí lidé s nejdelším průměrným věkem na Zemi.

U nás můžete plody pod názvem Goji získat v prodejnách se zdravou výživou, také se přidává do bylinných sirupů nebo je obsažena v bioinformačním přípravku Geriatrim.

Hlavní zásadou dlouhověkosti je ovšem chuť žít a především radostný a optimistický náhled na život.

zdroj: www.hka.cz

Výrobek obsahující Kustovnici čínskou: Geriatrim (Enegy).


Řadit podle 
Výrobce 

Vitaflorin je bioinformační přípravek s obsahem
Běžná cena 466 Kč

Vaše cena 358 Kč

img


Revitae je bioinformační přípravek obsahující
Běžná cena 564 Kč

Vaše cena 434 Kč

img


  Aquamin je multiminerál doplněk stravy pro

Vaše cena 278 Kč

img


Kustovnice čínská je známá svou mnohostrannou

Vaše cena 49 Kč

img


Kustovnice čínská je známá svou mnohostrannou

Vaše cena 120 Kč

img

ZTQ3YzNl