Články, rady, receptury / Chlad, vlhko, vítr...a my

CHLAD, VLHKO, VÍTR... A MY

 

Počasí ovlivňuje psychiku člověka, zvláště, pokud je dlouhodobě větrné, chladnější a vlhčí. Základní energiemi, kterými budeme v nejbližších dnech ovlivněni jsou energie Vody-Chlad, Země-Vlhko a energie Dřeva-Vítr.

Šálek čaje (foto archiv) Stále větší psychické zátěže přinášejí únavu a pocit úbytku energie. Zachovat si energii těla a chuť do života bude pro příští léta stále důležitější. Na tom, jak dalece se nám bude dařit tento úkol plnit bude záviset naše schopnost žít - nebo jen přežívat.

Vlhko, chlad a vítr jsou průvodními jevy stěhovavých bolestí a revmatických projevů. Měli bychom s nimi počítat a preventivně se před těmito energiemi chránit. Rozhodně po promoknutí nebo prochladnutí by měla následovat oteplovací kůra, alespoň čaj se skořicí.

Zvýšená energie vlhka může přinést potíže s trávením, nepříjemné mohou být plísně a hnisání, bakterie a viry. Vlhko znamená také tíhu. Nejenže na nás bude dopadat tíha světa a veškerého dění, ale opravdu můžeme mít pocit těžkých končetin a svalů.

Zvýšená energie Chladu může potrápit močové ústrojí i ledviny a mužské pohlavní orgány.

Zvýšená energie Větru dokáže rozhodit kromě jater a žlučníku štítnou žlázu, napadnout hlasivky, zhoršit migrény a opatrní bychom měli být na šlachy, mohou být křehčí a trhat se. Zatěžovat bychom je měli zahřáté. Vyskytovat se mohou i křeče.

Po ruce bychom měli mít "zelené potraviny"- přípravky ze zeleného ječmene nebo mořských řas. Rozhodně bude dobré doplňovat minerály, opatřit si kvalitní soubor vitamínů a jako prevenci užívat přípravky obsahující výtažek z grepu.

Pro tlumení bolesti svalů, kloubů, šlach nebo páteře lze bylinné balzámy-například Koňskou mast, která obsahuje 25 druhů bylinných a rostlinných extraktů.

Pokud se rychle chceme zbavit virového onemocnění je podle léčitelů dobré rozmixovat houbu hlívu ústřičnou (případně šitaké) v mixéru se štamprlí vodky na kaši v poměru 1:1 = jedna větší hlíva a jedno menší štamprle.
Tento blivajz se doporučuje užívat několikrát denně po lžičkách a zapíjet čajem. Díky vodce se to prý dá i spolknout a velmi to pomáhá.

Věnujeme-li pozornost výbavě proti energiím Chladu, Větru a Vlhka, nemohou nás zaskočit a případné potíže překonáme daleko snadněji.

zdroj:www.hka.cz

S tímto článkem souvisí tyto výrobky:

Řadit podle 
Výrobce 

AKCE DUBEN - nákupem tohoto balíčku ušetříte 250
Běžná cena 998 Kč

Vaše cena 908 Kč

img


AKCE DUBEN - nákupem tohoto balíčku ušetříte 250
Běžná cena 998 Kč

Vaše cena 908 Kč

img


AKCE DUBEN - nákupem tohoto balíčku ušetříte 250
Běžná cena 998 Kč

Vaše cena 908 Kč

img

YzEyNGE