Články, rady, receptury / Chlad, vlhko, vítr...a my

CHLAD, VLHKO, VÍTR... A MY

 

Počasí ovlivňuje psychiku člověka, zvláště, pokud je dlouhodobě větrné, chladnější a vlhčí. Základní energiemi, kterými budeme v nejbližších dnech ovlivněni jsou energie Vody-Chlad, Země-Vlhko a energie Dřeva-Vítr.

Šálek čaje (foto archiv) Stále větší psychické zátěže přinášejí únavu a pocit úbytku energie. Zachovat si energii těla a chuť do života bude pro příští léta stále důležitější. Na tom, jak dalece se nám bude dařit tento úkol plnit bude záviset naše schopnost žít - nebo jen přežívat.

Vlhko, chlad a vítr jsou průvodními jevy stěhovavých bolestí a revmatických projevů. Měli bychom s nimi počítat a preventivně se před těmito energiemi chránit. Rozhodně po promoknutí nebo prochladnutí by měla následovat oteplovací kůra, alespoň čaj se skořicí.

Zvýšená energie vlhka může přinést potíže s trávením, nepříjemné mohou být plísně a hnisání, bakterie a viry. Vlhko znamená také tíhu. Nejenže na nás bude dopadat tíha světa a veškerého dění, ale opravdu můžeme mít pocit těžkých končetin a svalů.

Zvýšená energie Chladu může potrápit močové ústrojí i ledviny a mužské pohlavní orgány.

Zvýšená energie Větru dokáže rozhodit kromě jater a žlučníku štítnou žlázu, napadnout hlasivky, zhoršit migrény a opatrní bychom měli být na šlachy, mohou být křehčí a trhat se. Zatěžovat bychom je měli zahřáté. Vyskytovat se mohou i křeče.

Po ruce bychom měli mít "zelené potraviny"- přípravky ze zeleného ječmene nebo mořských řas. Rozhodně bude dobré doplňovat minerály, opatřit si kvalitní soubor vitamínů a jako prevenci užívat přípravky obsahující výtažek z grepu.

Pro tlumení bolesti svalů, kloubů, šlach nebo páteře lze bylinné balzámy-například Koňskou mast, která obsahuje 25 druhů bylinných a rostlinných extraktů.

Pokud se rychle chceme zbavit virového onemocnění je podle léčitelů dobré rozmixovat houbu hlívu ústřičnou (případně šitaké) v mixéru se štamprlí vodky na kaši v poměru 1:1 = jedna větší hlíva a jedno menší štamprle.
Tento blivajz se doporučuje užívat několikrát denně po lžičkách a zapíjet čajem. Díky vodce se to prý dá i spolknout a velmi to pomáhá.

Věnujeme-li pozornost výbavě proti energiím Chladu, Větru a Vlhka, nemohou nás zaskočit a případné potíže překonáme daleko snadněji.

zdroj:www.hka.cz

S tímto článkem souvisí tyto výrobky:

Řadit podle 
Výrobce 

  ORGANIC CHLORELLA TABS   Tichomořský ostrov
Běžná cena 998 Kč

Vaše cena 585 Kč

img


  BARLEY JUICE TABS Tibetská náhorní plošina, země
Běžná cena 998 Kč

Vaše cena 585 Kč

img


  SPIRULINA BARLEY TABS Dva rozdílné světy spojené
Běžná cena 998 Kč

Vaše cena 585 Kč

img

ZGE4Y