Články, rady, receptury / Když očista - tak dočista

KDYŽ OČISTA - TAK DOČISTA

 

Čas letí jako bláznivý a nezadržitelně se blíží doba jarních očistných kůr, kterými pro své tělo uděláme mnoho dobrého. Být zdravý a v dobré kondici ze letos může obzvláště hodit. A proč se vlastně detoxikovat?

Lidská strava není bezezbytková a ani příliš zdravá a už vůbec ne vyvážená. Velká část toho, co sníme, se musí vyloučit našim trávicím traktem z těla ven. Odpadní látky z potravy, a k tomu ještě metabolické zplodiny vzniklé při jejím zpracování, mohou v těle napáchat nemalé škody, nejsou-li z něj vyloučeny, nebo také v případě, zůstávají-li v něm příliš dlouho.

Autointoxikace je průvodním jevem všech zdravotních problémů, které zdánlivě nemají s kvalitou střev nic společného.

Střeva jsou právě tím orgánem, jenž zodpovídá za odstraňování všeho, co už v těle nemá své místo, všeho, co už není potřeba. Tento "lidský odpad" je více či méně toxický, plný produktů hnilobných a kvasných pochodů, které ve střevě probíhají.

Stolice často obsahuje nejen plyny a strávenou potravu, kyseliny a alkoholy, ale také látky s vysokou toxicitou. Pokud je sliznice střeva porušena, dostávají se tyto tzv. hnilobné jedy do krevního oběhu, způsobují výše zmíněnou autointoxikaci, která sama může být důvodem výskytu následujících zdravotních příznaků.

 • celkové zhoršení zdravotního stavu
 • nepříjemný zápach z těla a úst a silné pocení
 • zhoršení nálady, podrážděnost, deprese a poruchy spánku
 • bolesti hlavy, kloubů a zad
 • srdeční a cévní potíže
 • nádory
 • stavy vyčerpání, malátnosti a absolutní nechuti k práci a životu
 • Dříve byly očistné rituály a půsty pravidelnou součástí života, který se řídil přírodními cykly. V dnešní době ale bohužel vládne uniformita jak ve způsobu života , tak ve způsobu stravování, které se u většiny lidí v průběhu roku prakticky nemění.

  Je proto vhodné zaměřit pozornost na detoxikaci těla a současnou podporu jeho vylučovací funkce. Velmi vhodné jsou přípravky obsahující humáty. Na našem trhu jsou k dostání koncentráty humátu draslíku obohacené o sylimarin a kyselinu jantarovou. Neobsahují žádné konzervační látky ani syntetická barviva a cukry. Ovlivňují a harmonizují především dráhy tlustého a tenkého střeva, žaludku, jater, žlučníku a sleziny. Některé mají i další užitečné účinky, např. odstraňují usazeniny v kloubech a s nimi spojené bolesti. Kůra je doporučována 2x ročně.

  zdroj: www.hka.cz

  Výrobky související s článkem : Detoxikace

  Řadit podle 
  Výrobce 

  AKCE DUBEN - nákupem tohoto balíčku ušetříte 250
  Běžná cena 998 Kč

  Vaše cena 908 Kč

  img


  REGALEN je bioinformační širokospektráln bylinný

  Vaše cena 461 Kč

  img


  Výhodné balení - dvě balení Cytosan za zvýhodněnou
  Běžná cena 1 994 Kč

  Vaše cena 1 670 Kč

  img


  Cytosan Inovum je širokospektráln bioinformační

  Vaše cena 997 Kč

  img


  100% BIO ALOE VERA ŠŤÁVA Charakter
  Běžná cena 450 Kč

  Vaše cena 409 Kč

  img


  YUCCA SHIDIGERA 98,5 % obsahuje: juku (yucca

  Vaše cena 479 Kč

  img


  Běžná cena 143 Kč

  Vaše cena 139 Kč

  img

  YmU5ZDBjYm